Zarządzanie w nurcie Lean. Automatyzacja logistyki

Przeprowadzki Resko zadzwoń 666484444

zachodniopomorskie

Filozofia szczupłego zarządzania zyskuje na popularności. Lean Management używany jest w kompleksowym zarządzaniu przedsiębiorstwami z wszelkiej branży. W średniej opinii metoda stosowana z procesem produkcyjnym, dziś przenikła do prawie każdych obszarów działania firmy.

Przeprowadzki Czaplinek zadzwoń 666484444

Wdrożenie lean management w danej organizacji wymaga kompleksowych znajomości urządzeń i metod, a oraz wielkiej koleje w trybie myślenia kadry kierowniczej. Choć poznanie całej sztuki jest ciężkim procesem, widoczne efekty motywują do większego wdrażania założeń. Sektor wysyłkowy automatyzuje swoje pracowania natomiast jest świetnym przykładem na ostatnie, jak wykorzystać potencjał nurtu lean. Jak filozofia Lean przeprowadza się w logistyce?

Zobacz również dpd Kołobrzeg

Szczupłe zarządzanie

W Polsce w dyskursie o lean management przyjęło się określenie szczupłe zarządzanie. Nazwa oddaje sprawę i pierwszy rozwój tej sztuk, w sztuce chodzi o to, by dzięki automatyzacji procesów nie marnować dostępnych zasobów. W współczesnym sposobie wystrzega się dużych inwestycji w urządzenia. W poznaniu od masowej produkcji, ilość wytwarzanych tematów jest całkowicie znana i dyktowana przez potrzeby rynku. Przy wykorzystywaniu założeń szczupłego zarządzania przy produkcji może wykonywać średnio o 50% pracowników mniej. Dodatkowo, używana jest słabsza fizyczna powierzchnia, potrzeban do realizacji produkcji, a jeszcze oszczędzany jest godzina pracy inżynierów.
Termin to pieniądz

Wedle opracowań Womacka, Jonesa i Roosa opublikowanych w The Machine that Change the Word. The Story of Lean Production wynika, że przy wdrożeniu założeń tej sztuki inżynierowie marzą o połowę trochę czasu do stworzenia innego produktu. Docelowo są to silne korzyści finansowe. Lean management ogranicza zasoby konieczne do produkcji. Całość pamiętania o produkcji polega na optymalnym wykorzystaniu dostępnych produktów oraz nowym zużywaniu zasobów. LM to przede wszystkim dostosowanie procesu produkcyjnego do ostatniej rzeczy na rynku. Między innymi spośród tego czynnika Lean management pierwotnie grany w fabrykach, przeniknął do rynku usługowego.
Początek, czyli praca po japońsku

zobacz również kredyty Kołobrzeg

By dobrze wiedzieć założenia szczupłego zarządzania warto powrócić do przodów I korzeni jego powstania. Cała koncepcja zaczęła otwierać się już po II wojnie światowej. Polem do wymian był japoński rynek motoryzacyjny, a pionierem drogi był inżynier Taichi Ohno, który wykonałem System Produkcyjny Toyoty. Rozwijał koncepcję wdrażając nowe procedury i urządzenia przydatne do optymalizacji procesu produkcyjnego. Ohno wprowadził głęboką tj. bezpośrednią obserwację procesów. Twierdził, że odpowiednie zarządzanie produkcją możliwe jest absolutnie dzięki realnej obserwacji, i że właśnie wiedza wzięta z naturalnego doświadczenia może dać wymarzone efekty. Wymagał od kadry zarządzającej fizycznej obecności na halach produkcyjnych (management by walking around), tenże często korzystał z doświadczenia pracowników. Słuchał ich wpływów. Poddawałem się głosem tych, którzy na co dzień obsługiwali proces produkcyjny. To działało osiągać główny cel, czyli wyeliminowanie marnotrastwa.
Marnotrastwo zasobów

W trakcie tych uwagi Ohno wskazał kilka rodzajów niepotrzebnego marnowania zasobów, takich jak:

Oczekiwanie ludzi w trakcie przestoju maszyn
Zbędny transport
Nadprodukcja
Nadmierne magazynowanie i zbędne zapasy
Utrzymywanie ogromnej liczbie materiałów i półproduktów

System Produkcyjny Toyoty skupiał się nie dopiero na marnowaniu materiałów. Ohno wysoko cenił siłę ludzkich rąk i umysłów, dlatego wystrzegał się marnowania energii pracowników. Zwracał szczególną opinię na ostatnie, aby jak najlepiej wykorzystać potencjał wszystkich pracowników. Spotkania managerów z pracownikami oraz słuchanie ich opcji to codzienność w trybie lean.
Tylko Japonia?

Wdrożenie szczupłego zarządzania przyniosło Toyocie ogromną przewagę konkurencyjną. Co stało wychwycone przez zachodnie koncerny, tylko tak naprawdę potencjał metodyki lean został wykorzystany stosunkowo późno. Dotyczyło to zwłaszcza z braku pełnej dokumentacji, Ohno i współpracujący spośród nim inżynierowie nie przygotowali oficjalnej dokumentacji, dlatego te adaptacja recepty na placu amerykańskim czy europejskim okazała się trudniejsza.
The Machine That Changed the World

Do popularyzacji pojęcia przydałaby się wspomniana już publikacja The Machine That Changed the World wydana przez badaczy z Instytutu Technologii w Massachusetts. Poza ta ma szczegółowe porównanie wydajności motoryzacyjnych z Japonii z tymiż z USA i Europy. Wskazano na pierwsze cele sukcesu produkcyjnego Toyoty. Analiza zafascynowała europejskich inwestorów. O filozofii Lean zaczęto dyskutować globalnie.

Przeprowadzki Czaplinek zadzwoń 666484444

Metodyka Just in Time

W pracy badaczy wyszczególniono każde elementy płacące za sukces Systemu Produkcyjnego Toyoty. Istotnym była metoda Just in Time. To zadanie, w którym każdy moment produkcji kierowany istnieje na chwila dzięki wykluczeniu systemu „pchanej” sztuce oraz zamienienia go sposobem typu „pull”. System ssący pobiera artykuł z starego procesu, właśnie w okresie, gdy zaistniała faktyczna potrzeba zastąpienia zużytego materiału. Pozwoliło to Toyocie zorganizować produkcję, która nie przesyca rynku. Firma produkowała tak to, na co już był popyt.

Przeprowadzki Czaplinek zadzwoń 666484444

Implementacja Lean w oparciu o główne filary

Kolejnym istotnym elementem odpowiedzialnym za sukces lean management jest automatyzacja. W Toyocie zwracano się na budowaniu systemów produkcyjnych tak, aby wyeliminować wszystkie odchylenia z założonych standardów.

Szczupłe zarządzanie umieszcza się na kilku głównych założeniach:

Wartość produktu ocenia z problemu widzenia końcowego użytkownika. To mężczyzna ocenia końcowy materiał oraz definiuje poświęcone mu liczb.
Strumień wartości wyznaczany dla wszystkiego produktu. Zbiór czynności koniecznych do wytworzenia produktu. Wszystkie elementy winnym być płaskie i jasno określone. Producent musi znać co łączy się na wszystek proces, rozpocząwszy od czasu zakupu surowców.

Przeprowadzki Czaplinek zadzwoń 666484444

Właśnie wtedy realne oszacowanie kosztów jest dodatkowe.
Ciągły przepływ – cenie w trybie produkcyjnym przebywają w twórz czysty i działa toż jakiejś materii począwszy na materiałach, natomiast na reklamie kończąc. W obecnym planu kojarzona istnieje same metoda one-piece-flow, która blokuje wykonywanie w głębokich grupach. [1] System ssący – realizowane są tylko niezbędne ilości i właśnie potrzebnych produktów. Małe części i ale na liczny sygnał.
Ciągłe udoskonalenie. To dobra myśl metodyki Lean, zmierzanie do doskonałości w rozwoju filozofii Kaizen, bądź same przez wprowadzenie wielkich zmian.

Jak sektor usługowy korzysta z lean management?

Adaptacja metodyki szczupłego prowadzenia na potrzeby sektora usługowego przyniosły tak naprawdę dopiero lata 90. Po wdrożeniach w nazwach produkcyjnych na całkowitym świecie dostrzeżono potencjał drzemiący w ostatniej formie. Nadmiar, który spowalnia realizację ważny jest w wszystkim sektorze. Pojawił się plan na „odchudzenie” firm świadczących usługi. Warto zaznaczyć, że wąskie podejście do metodyki lean bardzo ogranicza jej potencjał. Toż nie jest absolutnie możliwość na redukcję kosztów. To pełna koncepcja, która zezwala na maksymalne wykorzystanie zasobów. To przede wszystkim inny możliwość myślenia, wokół jakiego powinno być całe przedsiębiorstwo. Co istotne, lean menagment w naszych zadaniach zawiera dbałość o wielką klasa produktu.
Nr 1 zasoby ludzkie

W trakcie wdrażanie metody pojawia się wiele problemów, między innymi stereotypy, które pojawiają się wokół tej formy. Lean nie jest gotową skrzynką z narzędziami. Adaptacja szczupłego zarządzania wymaga dużych zmian w spółki plus to na dalekim tle: technicznym czy ekonomicznym. Ogromnym miejscem do naprawy istnieje więcej rozwiązanie do zastosowania zasobów ludzkich. To myśl, która zatrzymuje się na wykreowaniu pewnej kultury organizacji. Lean umieszcza się na płaskiej hierarchii, duży wpływ montowany istnieje na produkcję zespołową oraz szkolenia wewnętrze pracowników, którzy docelowo zyskują uniwersalną pozycję, nie są niezastąpieni, płynnie zmieniają stanowiska. Lean oszczędza zasoby, oszczędza i energię ludzką, minimalizują np. niepotrzebną rywalizację pomiędzy poszczególnymi działami
Sięganie do doskonałości i feedback

Sięganie do codziennego udoskonalenia dzięki płynnym przepływom danej między kadrą kierowniczą i ludźmi. Martwi o podobny feedback jest tutaj wielkie znaczenie. Odpowiedzialność kładziona jest przeważnie na menagerów, którzy mówią za wewnętrzną organizację firmy. Człowiek dodatkowo jego chwila toż najzdrowsza zaletę firmy. Zapewne istnieć on oszczędzany dzięki ogólnym integracjom organizmów i robotyzacji procesów. To plan na zarządzanie biznesem, który potwierdza się w wszystkim sektorze, także w dziedzinie e-commerce.

Usprawnienie w e-commerce

W świecie sprzedaży online cały proces dostarczenia artykułu do odbiorcę ma również istotny aspekt przesyłki kurierskiej. Jak usprawnić grania w regionie wysyłkowym? Tutaj narzędziem optymalizującym prawdopodobnie być skorzystanie z usług brokera. Automatyzacja systemu pomoże zaoszczędzić czas oraz siłę osób obsługujących przesyłki. Poza oszczędnością finansową dany e-sklep może zaoszczędzić aż 125 godzin pracy rocznie, jeśli wyeliminowanie zostanie np., żmudne wypełnianie listów przewozowych. Obecne na placu narzędzia takie jak np. porównywarka cen czy integracja z sposobem eBay, zezwalają na optymalizację kosztów a czasu pracy.

Szczupła logistyka

Wśród rosnącej konkurencji firmy szukają coraz to nowocześniejszych usprawnień na optymalizacje działań. To normalny proces, który spośród pewnością będzie kontynuowany w perspektyw. Tylko takie rozwiązanie do biznesu może wesprzeć w powodzeniu wyniku na przesyconym rynku. Nowa sytuacja z zamiłowaniem do redukcji kosztów i uproszczanie procesów, zmienił rynek KEP. Metodyka lean wykorzystywana w mieniu transportu czy strategii magazynowania zbiera się w przypadku większości firm.

Źródło artykułu Zarządzanie w nurcie Lean. Automatyzacja logistyki

Przeprowadzki Czaplinek zadzwoń 666484444

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments