Czym jest medycyna zintegrowana?

Medycyna zintegrowana Mikołów

Prasówki

Czym stanowi medycyna zintegrowana? Medycyna zintegrowana, nazywana też holistyczną, zakłada całościowe podejście do zdrowia człowieka. Znaczy to, że specjalista medycyny holistycznej lub zintegrowanej składa się nie ale na indywidualnym, najmocniej odczuwalnym przez osobę cierpiącą problemie, ale na jego systemie jako całości, na którą tworzy się wiele działających na siebie obszarów. Medycyna zintegrowana zakłada także dodawanie innych form zdrowienia, nie odżegnując się ani z rozwiązań tzw. medycyny konwencjonalnej, ani od alternatywnych terapii.

Medycyna zintegrowana Śląskie

Idea medycyny zintegrowanej

Nie rodzaj podważać osiągnięć współczesnej medycyny. To dokładnie ona spowodowała, że ludzkości udało się opanować najgroźniejsze choroby zakaźne, takiej jak np. polio czy krztusiec, które dzięki szczepionkom nie istnieją już dla nas tak dużego zagrożenia. Farmacja niewątpliwie jest wtedy odpowiedzią na rozmaite problemy zdrowotne, jednak nie nie na całe. Umieszczając się tylko na leczeniu farmaceutykami, często zapominamy o tym, że nasze zdrowie zależy z tego, w jaki metoda funkcjonujemy na co dzień jako całość. Utrzymanie odpowiedniego zdrowia oraz samopoczucia nie jest możliwe, jeśli zaniedbamy aktywność fizyczną, dietę i higienę psychiczną. To tak zaniedbania w niniejszych rejonach są winne byciu tzw. chorób cywilizacyjnych, w niniejszym długich schorzeń autoimmunologicznych, w bitwie z którymi przyjmowanie leków jest po prostu niewystarczające.

Zobacz również Puderniczki

Wbrew stereotypowej opinii, propagatorzy medycyny zintegrowanej nie są przeciwnikami konwencjonalnych metod zdrowienia. Przeciwnie, doceniają oni osobę i znaczenie medycyny akademickiej, bo dużo z nich stanowi dyplomowanymi lekarzami, doktorami i nawet profesorami na akademiach medycznych. Są wtedy potężni uczeni, praktycy i lekarze w nauce zdrowia, którzy prowadzą szczególną uwagę na połączeniu wszelkiej myśli o zdrowiu a zarabianiu człowieka.

Medycyna zintegrowana Śląskie

Określają oni na dolę podejmowania jakichś działań aby zapobiegać wadom i chcieć najbardziej otwarte i skuteczne metody wychodzenia z chorób i rozwiązania farmakolgoiczne łączyć w ostateczności. – wyjaśnia nasza rozmówczyni Magdalena Dorko-Wojciechowska. O tym, że medycyna klasyczna nie jest odpowiednia, przekonałam się osobiście, gdy zdiagnozowano u mnie Hashimoto. Przyjmowanie leków że nie przyniosło efektów, dlatego tak postanowiłam dowiedzieć się nic na temat zintegrowanych metod leczenia. Wiele lat badań naukowych, najpierw na własną rękę, a później podczas dodatkowych studiów, pozwoliło mi znaleźć korzystne rozwiązania, dzięki którym opanowałam i teraz sama pomagam osobom chorującym iść z stałych chorobie w oparciu o wartości zintegrowanych metod zdrowienia..

Medycyna zintegrowana Śląskie

Zdrowienie w podejściu zintegrowanym

Zintegrowane metody leczenia zakładają wykorzystanie każdych swoich nam także prostych metod terapii w kierunku jak największej, całościowej poprawy zdrowia oraz samopoczucia osoby mającej. Mówimy tu więc również o medycynie akademickiej, kiedy również ziołolecznictwie, terapii ruchem, i przede każdym o żywieniu, oczyszczaniu organizmu, wykorzystaniu ayurwedy czy zasad medycyny chińskiej. Bardzo ważna jest także książka z osteopatą, psychologiem lub coachem a także terapie mindfulness. Wszystka osoba, borykająca się z chorobą przewlekłą, powinna zawierać też możliwość przepracowania ze specjalistą trudnych wiedz i miłości, które jej prowadzą, i pracę mentalną powinno się traktować jak integralną część indywidualnego programu zdrowienia. Tak kompleksowego wsparcia w bieżących czasach nie sposób kupić w prostej przychodni, gdzie lekarzy gonią czasy i ograniczają skomplikowane procedury, często w przypadku leczenia refundowanego. Problemem jest też zwykle wąska specjalizacja. Dlatego popularyzowanie zgodzie na temat medycyny zintegrowanej i wprowadzanie osób chcących na temat możliwości uzyskania usługi w terapii płaci się koniecznością.

Medycyna zintegrowana Śląskie

Zobacz również Czym jest medycyna zintegrowana?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments