Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć?

Dobry okulista Szczecin

zachodniopomorskie

Zaćma to sama z chorób wzroku, która dotyka przede każdym osoby stare. Jej początki bywają niewinne, bo pacjent stopniowo zaczyna widzieć jak przez mgłę. Zaniedbanie takiego stanu może rozmawiać do ślepoty, ale na powodzenie są już metody, które pozwalają na dobre usunięcie zaćmy. Zobaczmy, co warto znać o tej technice.

Dobry okulista Chociwel

Fakoemulsyfikacja zaćmy

Metodą, która pozwala na dobre usunięcie zaćmy jest fakoemulsyfikacja. To zabieg operacyjny dawany w znieczuleniu miejscowym, w trakcie którego zmętniała soczewka jest przeprowadzana, oraz w jej znaczenie wszczepiana jest soczewka sztuczna.

optuka okulista doobry okulista
optuka okulista doobry okulista

Podczas zabiegu, który utrzymuje nie więcej niż 20 minut, chirurg wykonuje mikro nacięcie w rogówce.

Dobry okulista Chociwel

To akurat poprzez nie przeprowadzana jest stara soczewka, którą uprzednio dzieli się przy pomocy ultradźwięków. Poprzez to nacięcie dostarczana istnieje ponad nowa soczewka, która ma dać prawidłowe widzenie. Po zabiegu nacięcie nie wymaga założenia szwów, lecz leczy się samoistnie w przeciągu 3-4 tygodni.

zobacz również wyszczuplanie accent prime

Dobry okulista Chociwel

Operacja zaćmy – efekty

Najważniejszym z faktu widzenia pacjenta efektem usunięcia zaćmy jest przywrócenie ostrości widzenia. Pacjent znów widzi ostre kolory oraz układy, co umożliwia mu na nowo dobrze chodzić w naturalnym życiu. Usunięcie zaćmy może zrobić, że pacjent widzi lepiej niż widział dotychczas, i okresem nie ma nawet konieczności używania okularów korekcyjnych. Nie zawsze ale stanowi obecne dodatkowe, gdyż nie każda pomyłka może stać przy tej szansy skorygowana. Dodatkowym efektem operacji zaćmy prawdopodobnie stanowić i obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, co z serii zmniejsza ryzyko jaskry, czyli innej choroby oczu związanej z wiekiem.

Dobry okulista Chociwel

Co również warto znać o operacji usunięcia zaćmy?

Samą z istotnych roli związanych z inicjatywą zaćmy jest wybór soczewki. Jak stworzono powyżej, w poszczególnych przypadkach operacja zaćmy pozwala uzyskać jakość widzenia silniejszą niż kiedykolwiek wcześniej. Istnieje obecne dodatkowe dzięki dobremu doborowi soczewki. Pacjent może wybierać wśród soczewek różnego rodzaju, m.in. soczewek jednoogniskowych, wieloogniskowych i torycznych, i każdy z ostatnich gatunków planuje bezpośrednie charakterystyczne cechy. Dobór soczewki powinien się wykonać w uwadze z lekarzem okulistą, który pomoże dobrać soczewką najlepszą dla konkretnego pacjenta. Przy wyborze weźmie pod uwagę jego tryb życia także inne choroby oczu i zalety wzroku, które on jest. Na ostatniej podstawie dobierze rekomendowany rodzaj soczewki, który da uzyskać najciekawsze efekty usunięcia zaćmy.

Źródło artykułu Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć

Dobry okulista Chociwel

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments