Czym kierować się przy wyborze zmywarki?

Czym rzucać się przy wyborze zmywarki?

Prasówki

Czym składać się przy wyborze zmywarki? Czas najwyższy zapomnieć o ręcznym zmywaniu naczyń, przede każdym z pomocy na wysokie liczbie traconego czasu, siły, a co ważniejsze – wody. W dbałości o siebie również o miejsce warto zainwestować w obrót zmywarki. Temat prosty, aby jednak produkt cieszył i był latami właściwie jest poświęcić trochę zainteresowania i wybrać najbardziej optymalni dla siebie model. Zatem, jaką zmywarkę kupić?

Zmywarka wolnostojąca czy do zabudowy?

Pierwsze prawa to styl zmywarki w układzie umeblowania naszej kuchni. Gdy planujemy zabudowane wszystkie urządzenia kuchenne lub, gdy istniejemy w trakcie projektowania kuchni i urządzamy kuchnie na kształt, to chyba wybór padnie na zmywarkę do zabudowy. Pięknie wtopi się ona w wygląd naszej kuchni. Istnieje zatem wyjątkowo ważne, jeżeli jesteśmy właścicielami aneksu, kończącego na salon. Zabudowana zmywarka będzie idealnie ukryta wśród kuchennej zabudowy, a całość stworzy harmonijną książkę z pokojem. Zmywarki przygotowane pod zabudowę, niezależnie od firmy, są kompatybilne praktycznie z wszelkim, dobrze dobranym rozmiarowo frontem do zmywarki. Połączenie frontu ze sprzętem wymaga montażu.

Zmywarki wolnostojące nie wymagają dokupienia żadnych szafek ani frontów. Występują powszechnie w odcieniu szarym lub srebrnym (INOX) i z możliwością dobierzemy wzór pasujący do posiadanego już lub nabywanego sprzętu AGD. Oczywiście dla wyjątkowo wymagających, którzy cenią interesować się niekonwencjonalnym wzornictwem odnajdą się zmywarki w odcieniu czerwonym, niebieskim, żółtym, czarnym, i nawet różowym. Ich argumentem istnieje zarówno to, że nie wymagają żadnego dodatkowego montażu. Wystarczy zmywarkę kupić, podłączyć także mocna myć naczynia.

Jaki rozmiar zmywarki wybrać?

Kolejnym kryterium przy wyborze zmywarki stanowi jej zawartość. Standardowo urządzenia organizują w dwóch rozmiarach: 45×80 cm oraz 60×80 cm.

Najmniejsze urządzenia przeznaczone są osobom mieszkającym samotnie lub rzadko planującym i karmiącym się w zakładu. Zmywarka taka pomieści najczęściej do 9 kompletów naczyń.

Zmywarki o szerokości 60 cm są znacznie większe. Idealnie nadają się dla rodzin kilkuosobowych. Pomieszczą aż 14 kompletów naczyń.

Ogólnie podjęło się, że w magazyn kompletu naczyń wchodzą: 1 talerz głęboki, 1 talerz płaski duży, 1 talerz deserowy, 1 filiżanka, 1 szklanka do napojów, 1 kieliszek do wina oraz komplet sztućców (widelec, nóż, łyżka i łyżeczka).

Ile oszczędzasz wody korzystające ze zmywarki?

Kiedy przeanalizujesz wydane w internecie badania, z możliwością zauważysz, że podczas tradycyjnego mycia naczyń tracisz dwukrotnie więcej wody niż podczas prania tych samych naczyń w zmywarce. Ilość zaoszczędzonej wody zależy również od zmywarki, jaką wybierzesz. Dlatego przed zakupem warto przemyśleć a tąż kwestię. Producent w dokumentacji technicznej zamieszcza informację na fakt zużycia wody dla danego rodzaju. A rzeczywiście w przypadku małych zmywarek istnieje zatem pobór wielkości 7l, natomiast mniej ekonomiczne zużywają do 10l. Niezależnie jednak, która zmywarkę wybierzesz, wciąż zyskujesz w związku do czyszczenia ręcznego.

Jaką klasę energetyczną zmywarki wybrać?

Kolejnym prawa na które warto zwrócić uwagę przy wyborze zmywarki stanowi jej właściwość energetyczna. Istnieje zatem parametr określający zużycie prądu. Określa efektywność i oszczędność produktu. Dana ta nie tylko pozwala zaoszczędzić pieniądze, ale również wchodzi na pomoc środowiska. Klasy energetyczne udzielane są w granic od A+++ do G, gdzie I+++ oznacza urządzenie o najmniejszym zużyciu energii, podczas gdy G to grupa najmniej finansowa i korzystna dla użytkownika.

Podobna miara od A do G określa też klasę efektywności zmywania oraz klasę efektywności suszenia.

Nikt nie lubi hałasu!

Kupując zmywarkę tak jest podać uwagę na stan hałasu, jaki emituje urządzenie. Istnieje zatem zwłaszcza ważne, gdy zmywarka pracuje w sąsiadującym z salonem aneksie. Najbardziej delikatne modele emitują dźwięk na etapie 40dB, ale zasad nie będą przekraczać również zmywarki wytwarzające hałas na etapie 50dB. Ciszej pracują zmywarki w zabudowie, gdyż osłonięte są dodatkową obudową.

Dodatkowe szczegóły

Bardziej trudny użytkownicy mogą podczas wyboru zmywarki zwrócić uwagę na myśli nieco mniej połączone z ekonomią zmywania, więc na wyposażenie wnętrza urządzenia. Różni się ono chwila w jednych modelach. Zatem przyszły użytkownik zdecydować może czy wybierze kosz na sztućce, czy raczej zwykłą szufladę, a może szufladę z matą antypoślizgową czy jaki dobierze panel, wyświetlacz, etc.

Gdzie kupić zmywarkę?

Zmywarki możemy nabyć w częstych sklepach sieciowych spotykających się w szerokich miastach handlowych lub funkcjonujących niezależnie:

MEDIA MARKT
RTV EURO AGD
MEDIA EXPERT
NEONET

Bardzo prostszą i dogodniejszą formą, choćby z pomocy na konkretniejszy wybór artykułu oraz cen, a też na rzeczy transportowe, jest aukcja internetowa:

Zatroszcz się o siebie, zadbaj o otoczenie oraz stań się posiadaczem niezastąpionej zmywarki. Wybór chodzi do Ciebie.

zobacz również Czym kierować się przy wyborze zmywarki?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments